Krótka historia Iwony Tramp

Data premiery: wrzesień 2001 | Wydawnictwo: W.A.B.

Pierwsza polska powieść internetowa.

Krótka historia Iwony Tramp miała swoją premierę w internecie. Internauci na bieżąco śledzili i komentowali rozwój wydarzeń. Ich uwagi pomogły stworzyć interesujący portret współczesnej nastolatki, a najciekawsze pomysły zostały przez autorkę włączone do powieści.

Iwona ma wielkie marzenia, jest młoda i podobnie jak czeska emigrantka o tym samym nazwisku zamierza zajść daleko. Na początek pragnie wyrwać się z prowincjonalnego miasteczka, w którym dorastała. Chce uciec od sfrustrowanych rodziców, demonicznych braci i amantów od siedmiu boleści. Ma dosyć szkoły, która jest jedynie źródłem cierpień i kolegów, z którymi nie potrafi się porozumieć. Trafia do wielkiego miasta. Poznaje jego mroczne strony oraz ludzi, potężnych i niebezpiecznych, którzy dyktują tu prawa. Iwona nie ma zamiaru stać się ich ofiarą. Postanawia stanąć ponad prawem.

Powieść Krystyny Kofty to baśń ery inernetu. Intrygująca historia ambitnej nastolatki jest przypowieścią wykorzystującą tradycyjne baśniowe opozycje: dobra i zła, winy i kary oraz miłości i nienawiści.

Krótka historia Iwony Tramp